ČARO KAMEŇA

Hľadanie kameňa

To najexkluzívnejšie z celého sveta

Kvalita je pre nás prvoradá. Naše bloky berieme z najlepších 
lomov po celom svete . Pravidelná inšpekcia a starostlivý výber p. Mazreku zaručí, že z 
krajín, ako Brazília, Mexiko, Južná Afrika, Egypt, Pakistan, Irán, Čína, Turecko, Taliansko, Francúzsko a Nórsko, vám dovezieme to najlepšie.

Žula a mramor, s ktorými pre ich vysokú odolnosť a výnimočne pestrú škálu farieb pracujeme najčastejšie, majú kolísku v Indii. Práve India je krajina, ktorá stála na začiatku vzniku Adriatik Stone, keď tu Feriz Mazreku pred viac ako 20-timi rokmi hľadal svoje prvé kamene.

O kameni

Krása, odolnosť a dych minulosti. Objavte kameň pre svoj domov

Kameň je šperk interiéru aj výnimočný stavebný materiál. Pre jeho krásu, unikátne vlastnosti a investičnú hodnotu, je kameň svätým grálom medzi prírodnými materiálmi a v stavebníctve aj dizajne mu historicky aj aktuálne patrí exkluzívne miesto.

Viac, ako 500 druhov prírodného kameňa, môžete obdivovať aj využiť v rôznych povrchových úpravách od vysokého lesku až po drsný, protišmykový povrch. Dotknite sa histórie, spoznajte silu prírody, nechajte sa inšpirovať krásou kameňa.

„Kameň je prvý stavebný materiál. Počas evolúcie sa ľudia snažili pracovať pri stavbe domov s inými materiálmi, kameňu však stále patrí významné miesto. Vďaka jeho špecifickým vlastnostiam – tvrdosť, krása, držanie teploty – je vnímaný ako výnimočný materiál v stavebníctve aj na dekoračné účely.“ – Feriz Mazreku, zakladateľ Adriatik Stone

Čaro kameňa

preskúmať

 

 

 

 

Spoznajte naše kamene

Kamene, ktoré vám predstavíme medzi prvými, budú:

ONYX

Názov jedného z najexkluzívnejších kameňov, pochádza z gréčtiny a znamená polodrahokam. Ak hľadáte niečo exkluzívne, onyx vás očarí na prvý pohľad. Jeho vysoká priepustnosť svetla ho predurčuje na hru s rôznymi druhmi podsvietenia a spolu s teplou farebnou škálou od bielej, cez medovú, až po bordovú, z neho robia výnimočný dizajnový prvok, ktorý vdýchne luxus do každého interiéru.

 

ŽULA

Granit alebo žula je jeden z najznámejších druhov hornín, po tisícročia používaný v rôznych odvetviach ako symbol postavenia, sily, trvanlivosti. Vzhľadom na svoju vysokú tvrdosť je veľmi odolný voči poškriabaniu, prasknutie, tvorbe škvŕn a voči pôsobeniu tepla. Obsah rôznych minerálov v žule vytvára najrôznejšie farebné kombinácie v širokom spektre farieb od bielej, cez čiernu až po ružovú.

 

MRAMOR

Je symbol luxusu a čistoty. Jeho štruktúra je zrnitá a farebná škála mimoriadne pestrá. Na rozdiel od väčšiny druhov kameňa nepôsobí chladne a na dekoratívne účely sa používa už od staroveku.