Príbeh kameňa: Feriz a Adriatik

Narodil som sa v Albánsku, no Slovensko dnes pokladám za svoj druhý domov. Prvýkrát som sem prišiel v roku 1986 za mojou súčasnou manželkou, Ingrid. Zoznámili sme sa na dovolenke v Chorvátsku a práve ona bola dôvod, prečo dnes žijem a podnikám na Slovensku.

Keď som sem prišiel, rozmýšľal som, čím sa budem zaoberať. Kamarát mal dielňu v Chorvátsku a na Slovensko prišiel hľadať obchodných zástupcov na predaj kameňov v strednej Európe.

Robil som pre neho exportného manažéra, cestoval po Európe a spoznával kamene.

V roku 1992 som sa tu nastálo usadil a dostal slovenské občianstvo.

Zlom prišiel v 96-tom, kedy som za našetrené peniaze na vlastnú päsť navštívil Indiu, kde ma dostala krása miestnych kameňov.

V tom istom roku som ako živnostník založil firmu Adriatik. Dovážal som kamene z Indie, začal spoluprácu s jednou nemeckou firmou a Adriatik postupne rástol. Začal som výrobou pomníkov a vytvoril novú cintorínsku architektúru, postupne ma však čoraz viac lákal dizajn a práca s interiérom.

Postupne som preto firmu rozdelil na dve, Diastone s pomníkmi ako s r.o. a Adriatik Stone som premenil na akciovú spoločnosť, veľkoobchod s platňami pre interiér a dizajn. V roku 2015 som kúpil halu, kde Adriatik dnes sídli.

V roku 2018 som kúpil nové pozemky s rozlohou 24 000 m2, kde vyrastie nová hala s kameňmi pre interiér, ktorej súčasťou bude moja vlastná línia Exclusive Line.