O NÁS

O Adriatiku

Precíznosť & Technológie & Kreativita

Tieto piliere podporené tradičným a kvalitným spracovaním kameňa podopierajú Adriatik Stone už takmer štvrť storočia.

S ponukou viac, ako 500 druhov kameňa, vystaveného v hale o výmere 20.000 m2, sme najväčším dodávateľom prírodného kameňa v strednej Európe.

V našom veľkosklade nájdete mramor, žulu, travertín, pieskovec, bridlicu, kvarcit a ónyx.

1992

Spoznávanie kameňa

Zakladateľ Feriz Mazreku sa nastálo usadil na Slovensku, dostal slovenské občianstvo, a začal pracovať s kameňmi ako obchodný zástupca.

1996

Založenie firmy Adriatik

Feriz je fascinovaný krásou a neskutočnými možnosťami využitia kameňov. Zakladá firmu Adriatik a zaznamenáva stabilný dlhoročný rast a pribúdajúci záujem Slovákov aj zahraničia.

2015

Adriatik rastie

Feriz Mazreku kupuje súčasné priestory a rozširuje ponuku pre interiéry a dizajn. Aj po rokoch je on tým, kto cestuje po celom svete a osobne vyberá kamene v najlepších svetových lomoch.

2018

A bude rásť..

Kúpa nového pozemku o rozlohe 20 000 m2, kde vznikne nová hala s kameňmi pre interiér a novou líniou Exclusive Line. Súčasná hala zostáva veľkoobchodom pre kamenárov.

2030

Naša vízia

Adriatik Stone sa stáva firmou, ktorá bude dovážať najkvalitnejší a najvýhodnejší kameň do celého sveta.


 

„Nájsť ten správny kameň je niekedy náročné, keďže kvalita je pre mňa hodnota, kde nerobím kompromisy.“

Feriz Mazreku

Slovenské kráľovstvo kameňa

Zakladateľ Feriz Mazreku začal písať históriu Adriatik Stone vďaka láske k Slovenke a neskôr Slovensku, kde sa trvalo usadil a získal občianstvo. Biznis s kameňmi rozbiehal poctivo a od piky. Začínal ako obchodný zástupca, dnes vedie úspešnú firmu, ktorá stále rastie.
 

Adriatik hrdo označujeme ako kráľovstvo kameňa a kto nás navštívil, rozumie prečo. V našom showroome v Nových Zámkoch nájdete obrovské množstvo najkvalitnejších a najkrajších kamenných platní z lomov z celého sveta. Vďaka dychberúcim kresbám sú mnohokrát využívané nielen ako stavebný materiál, ale aj umelecké diela.